Resultat

Tävlingsresultat

Senaste året  |  2024  |  2023  |  2022  |  2021  |  Alla år

Minst en person i alla par, trior och lag som inkluderats listan har någon gång under aktuell tidsperiod innehaft tävlingslicens hos Linköpings Sportdansklubb.

Stjärnorna markerar eventuella uppflyttingspoäng som erhållits. I kolumnen UP visas det totala antalet uppflyttningspoäng som registrerats till och med den aktuella tävlingen.

Tävlingsresultat från 2023-04-23 till 2024-04-23.

  Klass Plats UP Tävlande

2024-04-07  -  Jailhouse GP, Kumla

BVN Andreas Johansson & Maja Carsemar (LSDK / LBRR)
BVN Felix Eriksson & Fanny Eriksson (LSDK)
BVN Robert Törnqvist & Desiree Gustafsson (LSDK)
BVN Markus Äse & Erika Johansson (LSDK)
BSN Inge Wallin & Lena Jernér (LSDK)

2024-03-23  -  Enabuggen, Enköping, Fjärdhundrahallen

BVN Robert Törnqvist & Desiree Gustafsson (LSDK)
BVN Felix Eriksson & Fanny Eriksson (LSDK)
BVN Markus Äse & Erika Johansson (LSDK)
BSN Ulf Everving & Anna Petersson (LSDK)

2024-03-16  -  Rocksulan GP, Karlstad

BVN Andreas Johansson & Maja Carsemar (LSDK / LBRR)
BVN Robert Törnqvist & Desiree Gustafsson (LSDK)
BVN Felix Eriksson & Fanny Eriksson (LSDK)
BVN Markus Äse & Erika Johansson (LSDK)
BSN Henric Karlsson & Elin Frode (LSDK)

2024-02-24  -  Jönköpings Trofén GP (INSTÄLLD!)

BSN Ulf Everving & Anna Petersson (LSDK)
BSN Inge Wallin & Lena Jernér (LSDK)
BVN Markus Äse & Erika Johansson (LSDK)
BVN Felix Eriksson & Fanny Eriksson (LSDK)
BVN Andreas Johansson & Maja Carsemar (LSDK / LBRR)
BVN Robert Törnqvist & Desiree Gustafsson (LSDK)

2023-11-25  -  Pepparkaksbuggen (N), Tierp

BVN Felix Eriksson & Fanny Eriksson (LSDK)

2023-11-18  -  Jailhouse Rock (N), Kumla

BSN Ulf Everving & Anna Petersson (LSDK)
BVN Robert Törnqvist & Desiree Gustafsson (LSDK / NOSD)
BVN Andreas Johansson & Maja Carsemar (LSDK / LBRR)
BVN Markus Äse & Erika Johansson (LSDK)

2023-11-11  -  Ulricabuggen (N), Ulricehamn

BVN Robert Törnqvist & Desiree Gustafsson (LSDK / NOSD)
BVN Markus Äse & Erika Johansson (LSDK)
BVN Andreas Johansson & Maja Carsemar (LSDK / LBRR)

2023-10-28  -  Linbuggen Introduktion (FS-UK-ITT), Linköping

BVITT 1 Felix Eriksson & Fanny Eriksson (LSDK)
BSITT 4 Pasi Orha & Ulrika Bergman (LSDK)

2023-10-28  -  DM Östra (M), Linköping

BVM Markus Äse & Erika Johansson (LSDK)
BVM Robert Törnqvist & Desiree Gustafsson (LSDK / NOSD)
BVM Andreas Johansson & Ida Aronsson (LSDK)
BSM Ulf Everving & Anna Petersson (LSDK)

2023-10-28  -  Linbuggen GP (N), Linköping

BVN Andreas Johansson & Ida Aronsson (LSDK)
BVN Robert Törnqvist & Desiree Gustafsson (LSDK / NOSD)
BVN Markus Äse & Erika Johansson (LSDK)
BSN Ulf Everving & Anna Petersson (LSDK)
BSN Inge Wallin & Lena Jernér (LSDK)

2023-10-07  -  Jublieumssnurren GP (N), Odenhallen, Falköping

BVN Markus Äse & Erika Johansson (LSDK)
BVN Robert Törnqvist & Desiree Gustafsson (LSDK / NOSD)
BVN Andreas Johansson & Maja Carsemar (LSDK / LBRR)
BSN Ulf Everving & Anna Petersson (LSDK)

2023-09-23  -  Jiversbuggen (I), Växjö

BJITT/BVITT 1 / 9 Daniel Johansson & Maria Haglund (JSDK / LSDK)
BJITT/BVITT 7 / 9 Julius Jeuthe & Lisa Ahlström (LSDK)
BSITT/BGITT 3 / 3 Inge Wallin & Lena Jernér (LSDK)

2023-09-23  -  Växjöbuggen GP (N)

BVN Markus Äse & Erika Johansson (LSDK)
BVN Robert Törnqvist & Desiree Gustafsson (LSDK / NOSD)
BVN Andreas Johansson & Ida Aronsson (LSDK)
BSN Henric Karlsson & Linnéa Dyverfeldt (LSDK)

2023-06-03  -  Timmelesnurren, Ulricehamn

BVR 1 Robert Törnqvist & Desiree Gustafsson (LSDK / NOSD)
BVR 4 Markus Äse & Erika Johansson (LSDK)

2023-05-19  -  SM Bugg, Dubbelbugg, Boogie Woogie, Lindy Hop och Rock n Roll 2023, Skövde

BV 35 / 55 Andreas Johansson & Ida Aronsson (LSDK)

2023-04-29  -  Tändsticksbuggen, Jönköping

BVR 2 / 25 Robert Törnqvist & Desiree Gustafsson (LSDK / NOSD)
BVR 5 / 25 Markus Äse & Erika Johansson (LSDK)

2023-04-29  -  Jönköpings Trofén

BGC/B35C/BJC 11 / 19 Inge Wallin & Lena Jernér (LSDK)
BVB 9 / 18 Andreas Johansson & Ida Aronsson (LSDK)

Resultatlistan hämtas från Dans.se