Resultat

Tävlingsresultat

Senaste året  |  2017  |  2016  |  2015  |  2014  |  Alla år

Minst en person i alla par, trior och lag som inkluderats listan har någon gång under aktuell tidsperiod innehaft tävlingslicens hos Linköpings Sportdansklubb.

Stjärnorna markerar eventuella uppflyttingspoäng som erhållits. I kolumnen UP visas det totala antalet uppflyttningspoäng som registrerats till och med den aktuella tävlingen.

Tävlingsresultat från 2016-10-18 till 2017-10-18.

  Klass Plats UP Tävlande

2017-10-14  -  Wetternbuggen GP 2017 - WETT (Motala)

B35C 6 / 9 Roger Pettersson & Karin Andersson Hansen (LSDK / LDT)
BVC 8 / 9 Carl Sääv & Marie-Louise Bergström (LSDK / NODF)
BVC 9 / 9 Robert Törnqvist & Marie Menck (LSDK / LBRR)
B35B 15 / 20 Björn Bäckstedt & Therése Bäckstedt (LSDK)
B35B 15 / 20 Per Johansson & Camilla Bylund Johansson (LSDK)
B35A 13 / 36 21 Leif Karlsson & Maria Pettersson (LSDK)
B35A 21 / 36 Greger Andersson & Monica Ek (LSDK / DFE)
BVA 10 / 16 Magnus Nilsson & Sofia Nilsson (LSDK)

2017-09-30  -  Växjöbuggen - JDC

B35A/B35S 4 / 21 * 21 Leif Karlsson & Maria Pettersson (LSDK)
BJA/BVB 4 / 18 * 1 Daniel Noregran & Liv Blomqvist Örtgård (LSDK / DKDM)

2017-09-24  -  Bockrocken R - GRRC (Gävle)

BJR/BVR 1 Mattias Josefsson & Camilla Persson (LSDK / RR)

2017-09-23  -  Bockbuggen GP - GRRC (Gävle)

BVC 12 / 17 Carl Sääv & Marie-Louise Bergström (LSDK / NODF)

2017-09-09  -  Utomhussnurren R - UBSS (Uppsala)

BVR 4 / 18 Mattias Josefsson & Camilla Persson (LSDK / RR)

2017-08-19  -  Augustibuggen R - NBR (Norrköping)

BVR 5 Joakim Skytte & Ulrika Bergman (LSDK)
BVR 5 Mattias Josefsson & Camilla Persson (LSDK / RR)

2017-06-17  -  Utmaningen Stadsdansen - LSDK (Söderköping)

B Joakim Skytte & Ulrika Bergman (LSDK)
B Torbjörn Sellberg & Linnea Holm (NSDK / LSDK)

2017-06-17  -  Stadsdansen R - LSDK (Söderköping)

BVR Joakim Skytte & Ulrika Bergman (LSDK)
BVR Mattias Josefsson & Angelica Wahlgren (LSDK)
BVR Torbjörn Sellberg & Linnea Holm (NSDK / LSDK)
B35R Roger Pettersson & Karin Andersson Hansen (LSDK / LDT)

2017-06-03  -  Tävl SM BRR - DSF (Kalmar)

BV 30 / 90 0 Magnus Nilsson & Sofia Nilsson (LSDK)
B35 40 / 108 0 Leif Karlsson & Maria Pettersson (LSDK)

2017-05-20  -  WCS vid Wetternswingen - WETT (Motala)

W35R Christian Johansson & Caroline Lagneteg (WETT / LSDK)

2017-05-20  -  Wetternswingen 2017 R - WETT (Motala)

BVR 1 / 6 Robert Törnqvist & Marie Menck (LSDK / LBRR)
BVR 2 / 6 Torbjörn Sellberg & Linnea Holm (NSDK / LSDK)
BVR 6 / 6 Mattias Josefsson & Camilla Persson (LSDK / RR)
BVR / 6 Mikael Gunberg & Ulrika Bergman (DFE / LSDK)
BVR / 6 Erik Levholt & Sofie Dam (LSDK)

2017-05-06  -  Tändsticksbuggen R - JDSK (Jönköping)

W35R/WVR 1 Christian Johansson & Caroline Lagneteg (WETT / LSDK)
B35R 15 Roger Pettersson & Caroline Lagneteg (LSDK)
BVR 3 Robert Törnqvist & Marie Menck (LSDK / LBRR)
BVR 9 Martin Lindström & Cornelia Järphed (LSDK)
BVR 14 Mattias Josefsson & Angelica Wahlgren (LSDK)

2017-05-06  -  Jönköpings Trofén - JSDK

B35B 14 / 39 Per Johansson & Camilla Bylund Johansson (LSDK)
B35B 33 / 39 Björn Bäckstedt & Therése Bäckstedt (LSDK)
B35B 33 / 39 Jan Wulff & Kristina Gustafsson (LSDK)
B35S 7 / 11 20 Leif Karlsson & Maria Pettersson (LSDK)
BVA 10 / 10 Magnus Nilsson & Sofia Nilsson (LSDK)

2017-05-01  -  EBBA Bouncet - EBBA (Tullinge)

BVR 4 / 19 Mattias Josefsson & Angelica Wahlgren (LSDK)

2017-04-22  -  Munkbuggen - MBM (Munkedal)

BVB 15 / 23 Daniel Noregran & Liv Blomqvist Örtgård (LSDK / DKDM)

2017-04-17  -  Jiversbuggen R - JDC (Växjö)

BVR 4 Mattias Josefsson & Angelica Wahlgren (LSDK)

2017-03-26  -  Sten Sture Snurren R - DKSS (Sävsjö)

B35R 13 / 19 Roger Pettersson & Petra Prag (LSDK / DZV)
BVR 1 / 21 Robert Törnqvist & Marie Menck (LSDK / LBRR)

2017-03-25  -  Sten Sture Grand Prix - DKSS (Sävsjö)

B35B 24 / 33 Per Johansson & Camilla Bylund Johansson (LSDK)
B35B 24 / 33 Jan Wulff & Kristina Gustafsson (LSDK)
B35B 26 / 33 Björn Bäckstedt & Therése Bäckstedt (LSDK)
B35S 14 / 16 20 Leif Karlsson & Maria Pettersson (LSDK)
BVA 16 / 19 Magnus Nilsson & Sofia Nilsson (LSDK)

2017-03-11  -  Tyrebuggen R 2017 - TYRESV (Tyringe)

B35R 5 Roger Pettersson & Caroline Lagneteg (LSDK)

2017-03-04  -  Pepparrotssnurren R - ENA (Fjärdhundra)

BVR 5 / 21 Robert Törnqvist & Marie Menck (LSDK / LBRR)
BVR 11 / 21 Mattias Josefsson & Angelica Wahlgren (LSDK)

2017-03-04  -  Pepparrotsbuggen - ENA (Fjärdhundra)

Möjlig klassuppflytting BJA/BVB 5 / 44 * 6 Magnus Nilsson & Sofia Nilsson (LSDK)

2017-02-25  -  Götenebuggen - SOG

B35B 20 / 23 Per Johansson & Camilla Bylund Johansson (LSDK)
B35B 21 / 23 Jan Wulff & Kristina Gustafsson (LSDK)
BVB 2 / 35 ** 5 Magnus Nilsson & Sofia Nilsson (LSDK)
B35A 2 / 26 ** 20 Leif Karlsson & Maria Pettersson (LSDK)

2016-11-27  -  Oppundabuggen - RY2 (Katrineholm)

B35R 9 / 12 Roger Pettersson & Siv Andersson (LSDK)
LHVR 3 / 3 Andreas Bergström & Carl Sääv (NBR / LSDK)

2016-11-27  -  DM ÖDSF - BRR - RY2 (Katrineholm)

BV 2 / 6 0 Magnus Nilsson & Sofia Nilsson (LSDK)
BV 6 / 6 Carl Sääv & Anne Jansén (LSDK)

2016-11-26  -  Tävl - R - BRR - LSDK (Linköping)

BVR/B35R 4 Robert Törnqvist & Marie Menck (LSDK / LBRR)
BVR/B35R 6 Mattias Josefsson & Angelica Wahlgren (LSDK)

2016-11-20  -  Bogesundsbuggen - DKB (Ulricehamn)

B35R 2 / 7 Roger Pettersson & Petra Prag (LSDK / DZV)

2016-11-19  -  Ulricabuggen - DKB (Ulricehamn)

BVB/BJA 7 / 34 3 Magnus Nilsson & Sofia Nilsson (LSDK)
BVB/BJA 22 / 34 Alfons Råberg & Anna Petersson (LBRR / LSDK)
B35A/B35S 5 / 25 * 18 Leif Karlsson & Maria Pettersson (LSDK)
B35A/B35S 15 / 25 1 Kenneth Augustsson & Airi-Maija Kallatsa (LSDK)
B35A/B35S 18 / 25 Greger Andersson & Monica Ek (LSDK / DFE)

2016-11-05  -  Arlabuggen - SOG (Götene)

BVB 22 / 29 Alfons Råberg & Anna Petersson (LBRR / LSDK)

2016-10-22  -  Växjöbuggen GP - JDC

B35A 4 / 29 * 17 Leif Karlsson & Maria Pettersson (LSDK)
B35A 11 / 29 1 Kenneth Augustsson & Airi-Maija Kallatsa (LSDK)
BVB 4 / 22 * 3 Magnus Nilsson & Sofia Nilsson (LSDK)

Resultatlistan hämtas från Dans.se.